DOGÜNSİFED'ten İstihdam Seferberliği

 

DOGÜNSİFED'ten İstihdam Seferberliği 

Doğu Güneydoğu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (DOGÜNSİFED)  yürütmüş olduğu “Genç Danışma Merkezi” projesinin açılış toplantısını gerçekleştirdi.

Açılışa DOGÜNSİ̇FED Yönetim Kurulu Başkanı A.Aziz Özkılıç, Diyarbakır Ticaret Borsası başkanı Engin Yeşil, SGK il müdürü Reşat Merttir, İşkur il müdürü İsmail Koç, federasyon üyeleri ve STK başkanları katıldı.

AMAÇ GENÇLERİN DEMOKRATİK HAYATA KATILIMINI TEŞVİK ETMEK

Proje ile bilgiler verilen açıklamada şunlar aktarıldı;

“Projenin amacı: Gençlerin demokratik hayata katılımını teşvik etmek ve karar alıcılar ile ortak zeminde buluşturmaktır. Diyarbakır yerelinde yer alan 15-29 yaş arası gençlerin bilgi ve tecrübelerini artırmak ve yerel yönetimlerin projelerine nasıl dâhil olacağını öğrenmelerini sağlamak amacıyla gençlere çeşitli eğitimler verilecek ve belediyeler ile çalıştay yapılacaktır.

VERİLECEK EĞİTİMLE

Proje Kapsamında 15-29 yaş arası gençlere yönelik;

- Stratejik Planlama

- Demokratik Katılım ve Savunuculuk

- Proje Yazma ve Hibe Programları

- Sosyal Medya Kullanımı Geliştirme ve Uyum

- CV yazma ve Mülakat Teknikleri

- 3D yazıcı operatörlüğü

- Etkili iletişim ve Sunum Tekniği eğitimleri verilecektir.

Bunun yanı sıra eğitimlere dâhil olan - olmayan gençlere yönelik kariyer alanında danışmanlık desteği verilecektir. Bunun yanı sıra CV alımı da yapılarak federasyonumuza üye işverenlerin ihtiyaçları doğrultusunda istihdam edilmelerine katkı sunulacaktır”.