Makaleler

Başkan Özkılıç, Silahlı Saldırıları Kınadı !

DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Özkılıç, AK Parti Lice İlçe Başkan Yardımcısı Orhan Mercan ve Ak Parti Van Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Ahi’nin uğradığı silahlı saldırı sonrası hayatını kaybetmesi ile ilgili bir kınama mesajı yayınladı.
 
Siyaset kurumuna yapılan saldırılar toplumun her kesiminden tepki yağmaya devam ederken, bir tepki de Doğu Güneydoğu Sanayici ve İş insanları Dernekleri Federasyonu (DOGÜNSİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Özkılıç'tan geldi.

Başkan Özkılıç ,  “Ak Parti Lice Başkan yardımcısı Orhan Mercan ve Ak Parti Van Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Ahi'nin ailesine, sevenlerine ve AK Parti camiasına başsağlığı diliyoruz. Şiddetin, hayatımızın her alanını baskı altına almaya çalıştığı bu dönemlerde, Demokrasiye ve siyaset kurumuna karşı yapılan bu saldırıları kınıyoruz. Sivil toplum kuruluşları olarak ve en başta bölgede yaşayan vicdanlı insanlar olarak, hayatını kaybeden her canın acısını yüreğimizin en derinlerinde hissediyoruz. Konuşmak, diyalog kurmak sivil alanda siyasetin olmazsa olmazlarıdır. Bu nedenle şiddet yerine sivil siyasete inanmak ve bu alanda mücadele etmek demokrasimiz için, siyaset kurumu için ve nihayetinde ülkemizin geleceği için son derece önemlidir. Bizlere düşen ise ülkemizin bu zor zamanlarında daha sağduyulu, birlik ve beraberlik içerisinde durmaktır. DOGÜNSİFED olarak, ülkemizin neresinde yaşanırsa yaşansın, her şiddet olayını tüm kalbimizle kınıyoruz. Türkiye’nin bugünü için, geleceği için, çocuklarımız için, şiddetin karşısındayız ve öyle olmaya da her zaman devam edeceğiz” dedi.